החומר הלבן – פיסול עכשווי בפורצלן

החומר הלבן -פיסול עכשווי בפורצלן, מוזיאון וילפריד ישראל, קיבוץ הזורע
במוזיאון וילפריד ישראל שבקיבוץ הזורע, נפתחה ביום שישי האחרון תערוכה חדשה שבה מוצג השימוש העכשווי בפורצלן בקרב אמני הקרמיקה בישראל היום. העבודות מגוונות מאוד בגודל, בתוכן ובטכניקה וכן בהצגת אמנים צעירים לצד ותיקים.
המוזיאון הקטן שנבנה עוד בימין הראשונים של הקיבוץ מציג את אוסף הקבע המוקדש לאוסף מיוחד של פריטים מהמזרח הרחוק,  לצד תערוכות מתחלפות. זהו מוזיאון קטן ואינטימי שתמיד נעים להגיע אליו בשל התערוכות שמוצגות בו אך גם בשל האווירה המיוחדת של מדשאות הקיבוץ שמסביב והרקע המרשים של הר הכרמל. אם במקרה מזדמן לכם, אני ממליצה לראות את הסרט שנעשה על וילפריד ישראל ומציג את האיש ופועלו בזמן מלחמת העולם השניה עד להרצחו/הריגתו בתאונת מטוס. (קטע קטן מהסרט ניתן לראות כאן, כתבה שפורסמה בעיתון הארץ ניתן לקרוא כאן)

מתוך הקטלוג: (החומר הלבן, פיסול עכשווי בפורצלן, בהוצאת מוזיאון וילפירד ישראל, 2015)
"תערוכה זו מסמנת מגמה הולכת ומתחזקת בשנים האחרונות אצל יוצרים רבים בקרמיקה הישראלית הפונים לפורצלן כחומר ליצירה פיסולית. עדינותו, שקיפותו והלובן הבתולי שלו, מושכים אותם אליו למרות שהוא אינו קל לאילןף…
מגמה זו מעניינת במיוחד משום שהיא קוטבית לראשיתה של הקרמיקה הישראלית שחיפשה הקשרים חומריים ותרבותיים במזרח הקדום ובארכיאולוגיה הארצישראלית….."

ביום שישי 17.7.2015 התקיימה פתיחת התערוכה בנוכחות האוצרות, צוות המוזיאון, האמנים, חברים ובני המשפחה.

התערוכה  מתפרסת על פני שלושה חללים. בחלל הרביעי מתקיימת תערוכה של אמני מועצת מגידו.

אוצרות: שיר מלר ימגוצ'י, ענת טורבוביץ.
התערוכה בשיתוף עם אגודת אמני הקרמיקה בישראל.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *